همایش‌ها
همایش های برگزار شده (2)
همایش های آینده (0)

نخستین کنگره سالانه حسابرسان داخلی

مکان برگزاری:سالن همایش‌های رازی

زمان برگزاری: اول دی‌ماه

معرفی مراسم

مقدمه:

دکتر ولی اله سیف رییس کل بانک مرکزی در نخستین کنگره سالانه حسابرسان داخلی ایران با موضوع «حرفه ای شدن حسابرسی داخلی الزامات و چالش ها» با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: بانک ها پيشگام حمايت مالي از پژوهش هاي حسابرسي داخلي و انتشار کتاب با همکاري انجمن بوده‌اند و اميدواریم با توسعه حسابرسي داخلي در بانک ها، تربيت نيروي انساني شايسته و افزايش دانش فني حسابرسي، شاهد ارتقاء و افزايش سلامت و ثبات بانک ها باشيم. 

سیف خاطر نشان کرد: با توجه به نقش مهم بانک ها در واسطه گري مالي، استعداد زياد آنها در اثرپذيري از مشکلات بالقوه ناشي از حاکميت شرکتي ناکارآمد و لزوم صيانت از وجوه سپرده گذاران، موضوع حاکميت شرکتي از اهميت فراواني براي نظام مالي برخوردار است.
وی باتاکید بر بهره‌گیري از روش هاي موثر حاکميت شرکتي براي جلب اعتماد عمومي به نظام بانکي، افزود: حاکميت شرکتي ضعيف ممکن است به ورشکستگي هاي بانکي و از دست رفتن اعتماد بازارها نسبت به توانايي يک بانک در مديريت مناسب دارايي ها و بدهي ها منجر شود.

رییس شورای پول و اعتبار حاكميت شركتي قوي در شركت‌ها و بانك‌ها را مهم‌ترين ابزار جلوگيري از فساد برشمرد و گفت : مطالعات صورت گرفته نشان می دهد با ضعف حاكميت شركتي، فساد مالي افزايش يافته و به دنبال آن سرمايه‌گذاري مستقيم داخلي و خارجي تنزل، مخارج دولت افزايش و رشد اقتصادي كاهش مي‌يابد.

رئیس هیئت مدیره انجمن حسابرسان داخلی ایران با بیان اینکه یکی از ارکان حاکمیت شرکت‌ها بحث کمیته‌های حسابرسی داخلی است، تصریح کرد: به لحاظ فعالیت اطمینان بخش و فعالیت‌های مشابه،‌ این کمیته‌ها در ساختار مدیریتی و ریسک و بهره‌وری نقش ارزنده دارد.
به گفته دبیر کنگره از سال 2001 بحث رسوایی‌های مالی در دنیا ضرورت توجه به نظام راهبری و کنترل‌ها و حسابرسی‌ها را جدی کرده است و نیز در ایران این موضوع از سال‌های گذشته مورد توجه قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: از سال 90 سازمان بورس مقرراتی را وضع کرد که بر اساس آن شرکت‌ها موظف بودند، از سال 91 کمیته‌های حسابرسی داخلی خود را فعال کنند که منجر به حفاظت از دارایی‌ها، بهبود عملکرد، شفافیت مالی و سلامت اداری می‌شود.
دکتر رحمانی با اشاره به اظهارات صالح‌آبادی رئیس کل سازمان بورس بیان داشت:‌ وی معتقد است شفافیت مالی و بهبود بهره‌وری در شرکت‌ها باید ایجاد شود و سازمان بورس نیز درصدد تشکیل کمیته حسابرسی داخلی است.
دبیر این همایش همچنین به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی پرداخت و گفت: به دلیل اینکه بانک‌ها سپرده‌گذاری دارند، این حساسیت وجود دارد که در ساختار بانک‌ها مدیریت ریسک و حسابرسی ایجاد شود و در صورتی که این موضوع انجام نگیرد، موجب بی‌اعتمادی در میان سپرده‌گذاران خواهد شد.
وی افزود: بانک مرکزی در سیستم نظارتی و مقام ناظر به حسابرسان داخلی بانک‌ها توجه خواهد داشت و همچنین واحد تطبیق که بر اساس قوانین و مقررات راه‌اندازی شده باید در کنار آن کمیته‌های حسابرسی نیز ایجاد شود.
به گفته دکتر رحمانی در این صورت مشتریان بانک‌ها تسهیلات کلانی که می‌گیرند، در صورت وجود کمیته حسابرسی قوی، ریسک اعتباری بانک کاهش می‌یابد و اهلیت و صلاحیت مشتری مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی تاکید کرد:‌از دیگر مباحث ریسک کج‌اخلاقی یا همان انحراف در هزینه‌کرد اعتبارات است که با وجود کمیته‌های حسابرسی این موضوع کنترل خواهد شد و مدیریت ریسک صورت می‌گیرد.
دکتر رحمانی به حساسیت نهاد‌های نظارتی دنیا مانند کمیته بال، بانک جهانی و موسسه تأمین بین‌المللی به موضوع کنترل داخلی و مدیریت ریسک اشاره کرد و یادآور شد:‌رئیس کل بانک مرکزی عنوان کرد تشکیل کمیته‌های حسابرسی نیاز به اجماع داشته تا راهبری شرکتی ایجاد شود و البته در این راستا پیشنهاد داد تا لایحه‌‌ای برای راهبری شرکتی به منظور راه‌اندازی در بانک‌ها، شرکت‌های غیر دولتی،‌اتاق بازرگانی و بورس تنظیم شود.

محورها و اهداف مراسم

امکانات و خدمات مراسم

گزارش مراسم

فرم تماس با شرکت پدیدپرداز

فیلدهای الزامی را تکمیل نمایید

تماس با ما

شرکت مهندسی پدیدپرداز پردیس در سال 1381 در پاسخ به نیاز مشاوره و ارایه کارگاه‌های آموزشی تخصصی IT در بانکها، شرکت‌های مخابراتی و سازمان‌های مالی کشور تاسیس شد. شرکت مهندسی پدیدپرداز پردیس تنها دارنده مدرک COBIT5مورد تایید سازمان ISACA و ISO20000 در ایران و منطقه است که این شرکت را قادر ساخته تا با برگزاری دوره‌های آموزشی( دوره حاکمیت شرکتی و حاکمیت IT، دوره حسابرسی IT مبتنی بر ریسک و دوره COBIT5) در داخل و خارج از کشور و برگزاری آزمون‌های مورد تایید سازمان‌های بین‌المللی، پاسخگوی برنامه‌ها و نیازهای آموزشی تخصصی مدیرت و حاکمیت IT در سازمان‌ها باشد.


تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

آگهی جذب نیروی انسانی

دعوت به همکاری در شرکت مهندسی پدیدپرداز پردیس


شرکت مهندسی پدیدپرداز پردیس برای تکمیل نیروی انسانی خود، از افراد با شرایط زیر دعوت به همکاری می‌کند:

1-خلاقیت شخصی، مسوولیت پذیری و فعال بودن

2-حداقل فوق لیسانس کامپیوتر و صنایع و حسابداری و مدیریت مالی

3-آشنا به زبان انگلیسی و حسابرسی سازمان

4-توانایی تحلیل فوق العاده و شناخت نیاز مشتری

5-اشتیاق زیاد برای استفاده از فناوری‌های نو